همه چیز در رابطه با بیمه تکمیلی و بیمه عمر و سرمایه گذاری

سه شنبه 11 آبان 1400
15:01
دکتر بیوتی

بیمه تکمیلی

بیمه تکمیلی خدمتی مازاد بر بیمه پایه است که شرکت های بیمه گذار ارائه می دهند. برای دریافت بیمه تکمیلی شما ابتدا باید دارای بیمه پایه باشید و با پرداخت هزینه بیشتر نسبت به بیمه پایه می توانید این خدمت را دریافت کنید و از مزایای آن استفاده کنید.

بیمه تکمیلی به سه دسته تقسیم می شومند که عبارتند از

 • بیمه تکمیلی گروهی

بیمه های تکمیلی بیشتر در این دسته قرار می گیرند. کارفرمایان در سازمان ها می تواندد کارکنان خود را تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار دهند، علاوه بر کارکنان، خانواده آنها نیز می توانند تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار بگیرند.

 • بیمه تکمیلی خانواده

در بعضی از شرکت های بیمه، بیمه تکمیلی خانواده را ارائه می دهند. مانند بیمه تکمیلی خانواده سامان و بیمه تکمیلی خانواده تعاون که در این بیمه نیاز به رد کردن بیمه تامین اجتماعی افراد متقاضی نیست.

 • بیمه تکمیلی انفرادی

در بعضی از شرکت های بیمه گر علاوه بر ارائه بیمه تکمیلی گروهی و خانواده، بیمه تکمیلی انفرادی نیز ارائه می دهند، مانند شرکت بیمه تعاون و شرکت بیمه سامان که حتی اگر تحت بیمه سازمان و ارگانی نباشید می توانید از این شرکت ها بیمه مناسب خود را خریداری کنید.

بیمه عمر و سرمایه گذاری

یکی از سرمایه گذاری های که می توان گفت تضمینی است بیمه عمر و سرمایه گذاری است. بیمه عمر نوعی از بیمه است که آینده افراد را هدف قرار داده و در زمان مشخص شده سود سرمایه گذاری را به شخص بیمه گذار پرداخت می کند.

در بیمه عمر افراد با پرداخت مبلغ معین ماهانه به عنوان حق‌بیمه، علاوه بر سرمایه‌گذاری با سود تضمینی که برای آینده خود انجام می دهند، از پوشش‌های متنوع و کاربردی هم در زمان حیات و در مدت بیمه‌نامه و هم در زمان فوت بهره‌مند می‌شوند.

در واقع بیمه عمر و سرمایه گذاری یک پشتوانه مالی محکم برای دوران پیری، بازنشستگی و بعداز فوت برای بازماندگان محسوب می‌شود.

شرایط سنی برای بیمه عمر و سرمایه گذاری

محدودیت سنی برای نوزادان از بدو تولد است ولی برای بزرگسالان تا 70 سالگی است. در نظر داشته باشید که بر اساس سن فرد میزان مبلغ پرداختی حق بیمه متفاوت است. میزان زمانی که فرد می تواند بیمه واریز کند حداقل پنج سال و حداکثر 30 سال است. هر چقدر که مدت بیمه عمر و سرمایه گذاری بیشتر باشد میزان سرمایه که فرد تعلق می گیرد بیشتر خواهد بود.

مزیت های بیمه عمر و سرمایه گذاری

بیمه عمر و سرمایه گذاری مهمترین مزیت که دارد سرمایه گذاری و دریافت سود تضمینی است. علاوه بر اینکه سرمایه شما سال به سال افزایش می یابد به صورت ماهانه سودی به شما تعلق می گیرد. بعد از پایان یافتن مدت بیمه شرکت بیمه موظف است سرمایه شما بعلاوه سودی که به آن تعلق گرفته را یکجا و یا به صورت مستمری به شما پرداخت کند.

مطلب آخر

بیمه تکمیلی می تواند در جبران هزینه های بالای درمانی به شما کمک کند و با پرداخت هزینه اضافی بیمه پایه می توانید بیمه تکمیلی را دریافت کنید و همچنین با بیمه عمر و سرمایه گذاری آینده خود را تضمین کنید و از مستعمری بیمه در زمان که توان کار ندارید استفاده کنید.


برچسب ها: بیمه تکمیلی ,
[ بازدید : 37 ] [ امتیاز : 0 ] [ نظر شما :
]

نکات موتور کرکره برقی و قیمت کرکره برقی در هنگام خرید

چهارشنبه 24 شهريور 1400
19:13
دکتر بیوتی

مدتی است که کرکره برقی جایگزین درب بازشو قرار گرفته است و در فروشگاه‌ها و مغازه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. در ابتدا تغییر درب‌های‌ بازشو به کرکره‌های دستی بود اما مدتی است که دیگر این نوع کرکره‌ها مورد استفاده قرار نمی‌گیرند. نوع برقی آن‌ها که سهولت و امنیت را فراهم کرده است بیشتر مورد اقبال قرار گرفته است. برای تهیه کرکره برقی می‌بایست به نکاتی اعم از موتور کرکره برقی و قیمت کرکره برقی توجه داشت و به طور دقیق آن‌ها را بررسی کرد.موتور کرکره برقی


نمی‌توان یک نوع موتور را به عنوان بهترین موتور کرکره برقی معرفی کرد چرا که نوع و کاربرد هر یک از کرکره برقی ‌ها متفاوت است. وزن کرکره‌ای که در فضای شما نصب می‌شود تعیین‌کننده نوع موتور کرکره است. ابعاد کرکره، کاربری فضا و جنس و نوع ابزارآلات مورد استفاده همگی در وزن کرکره تاثیرگذارند و سپس این وزن نوع کرکره را بر اساس قدرت آن تعیین می‌کند.


قیمت کرکره برقی ارتباط مستقیمی با موتور کرکره برقی دارد چرا که از مهم‌ترین اعضای کرکره موتور آن است که قیمت نهایی کرکره برقی را مشخص می‌کند. مواردی که باید در انتخاب موتور کرکره برقی باید در نظر گرفته شود:


 • اندازه چارچوب مجرای مورد نظر و وزن تیغه‌ها

 • تناوب باز و بسته شدن کرکره مورد انتظار در طول شبانه‌روز

 • قابلیت‌های اضافی مثل تنظیم سرعت، برق اضطراری، گیربکس ضد سقوط


بعد از انتخاب نوع موتور باید به تامین کننده آن نیز توجه داشته باشید. اصالت موتور و اجزای آن بسیار مهم است. عمر سایبان شما رابطه مستقیمی با کیفیت موتور مورد استفاده دارد.


بهترین موتور کرکره برقی کدام است؟


نوع موتور مورد استفاده در سامانه بسیار اهمیت دارد. سه طرح کلی موتور‌های کرکره برقی که در بازار جهانی تولید و عرضه می‌شوند شامل:


 • ساید

 • توبار

 • سانترال


ویژگی هر یک از این طرح‌ها متفاوت است و در کنار آن استفاده‌های خاص خود را دارند.


قیمت موتور کرکره برقی


عوامل متعددی در قیمت کرکره برقی دخیل است اما از مهم‌ترین آن‌‌ها که به آن در این مقاله مفصلا اشاره شد موتور کرکره برقی است. انواع موتور‌های ساید از همه گران‌تر است. موتور‌های توبولار صنعتی در درجه دوم گرانی قرار می‌گیرند. کشور سازنده، برند کمپانی، امکانات جانبی و... همگی در قیمت نهایی دخیل هستند.


متراژ و طول چارچوب دهنه پروژه در قیمت موتور کرکره تاثیر گذار است.


بسیاری از متخصصین بر سر اهمیت متراژ و طول چارچوب دهنه پروژه در قیمت کرکره برقی اتفاق نظر دارند. هر چه قدر متراژ چارچوب بیشتر باشد شما هزینه بیشتری را باید متقبل شوید.


جنس تیغه در قیمت کرکره برقی تاثیر گذار است.


تیغه‌های کرکره برقی در درجه دوم بعد از موتور بر روی قیمت تاثیرگذار است. موتور کرکره حکم قلب و تیغه‌ها حکم بدن را دارند. جنس و مشخصات فیزیکی آن‌ها در طول عمر و کیفیت کرکره برقی دخیل هستند.


کلام آخر


همانطور که به کرات در این مقاله از اهمیت موتور و سپس تیغه‌های کرکره برقی گفته شد باید در هنگام سفارش کرکره برقی به اصالت، کیفیت و برند آ‌ن‌ها توجه شود. طول عمر و کاربری این وسیله کاربردی در میزان هزینه‌ای که برای آن می‌شود بسیار تاثیرگذار است پس برای سهولت در کار و پرداخت قیمتی پایین‌تر وسیله‌ای بی کیفیت تهیه نکنید چرا که با گذشت زمان و از کار افتادن آن مجاب به خرید مجدد می‌شود و باید هزینه‌ای بیشتر از یک نوع خوب آن پرداخت کنید.

در مجموعه متین هوشمند https://matinhooshmand.com کارشناسان آماده ارائه مشاوره و راهنمای خرید بهترین کرکره برقی مناسب محیط شما هستند.[ بازدید : 29 ] [ امتیاز : 3 ] [ نظر شما :
]

مناسب ترین قیمت کرکره برقی

دوشنبه 15 شهريور 1400
10:18
دکتر بیوتی

با وضعیت اقتصادی حاکم بر جامعه، عموم مردم به دنبال کاهش هزینه‌های خود هستند. اما لازم است انتخاب‌هایی داشته باشند که در کنار کاهش هزینه‌ها، کیفیت محصول و امنیت خود را تحت تاثیر قرار ندهند. کرکره برقی هم جزو آن دسته از مواردی است که امکان تردد راحت در اماکن و صرفه جویی در زمان را می‌دهد و هم خیلی به صرفه و اقتصادی است. در ادامه به بررسی قیمت کرکره برقی می‌پردازیم.

چرا باید کرکره برقی بخریم؟

کرکره برقی‌ها بخاطر ظاهری ساده و زیبا، نصب سریع، هزینه کم و... مورد توجه قرار گرفته‌اند. اگر قصد خرید این کرکره ها را دارید باید از عواملی که در افزایش یا کاهش قیمت کرکره برقی تاثیر می‌گذارد، اطلاع داشته باشید.

کرکره برقی در کجا کاربرد دارد؟

به طور کلی هرجایی که نیاز داشته باشید فضای بیرون را از فضای داخلی ملک خود جدا کنید، کرکره برقی نصب می‌شود. عمده‌تربن آن، درب ورود و خروج پارکینگ، پنجره ها، درب مغازه‌ها و انبارها‌ و ... می‌باشد.

قیمت کرکره برقی بر چه اساسی تعیین می شود؟

ابعادی که قرار است خرید کرکره برقی برای آن انجام شود، قطعات به کار رفته در ساخت و همچنین موتور درب اتوماتیک از عوامل تاثیر گذار در قیمت کرکره برقی هستند.

تیغه کرکره برقی

در ساخت کرکره برقی معمولا از تیغه های آلومینیومی، گالوانیزه، پلی کربنات و فولادی استفاده می‌شود. هر کدام از این تیغه‌ها کاربرد و قیمت متفاوتی دارند. هنگام خرید کرکره برقی، فروشنده انواع اقسام تیغه‌ها را به شما پیشنهاد می‌کند اما شما مطمئن نیستید که کدام برای شما کاربردی‌تر است. برای اینکه بهترین خرید را داشته باشید، بهتر است با این قطعات آشنا شوید.

تیغه آلومینیومی

تیغه آلومینیومی سبک و ضدخش است و در کرکره‌هایی که پر تردد هستند استفاده می‌شود. طول عمر بالایی دارند، نسبت به کیفیت‌شان مقرون به صرفه هستند و به خاطر ضد‌زنگ بودن‌، در مناطق شرجی پراستفاده هستند.

پلی‌کربنات

پلی‌کربنات به علت مقاومت بالا، ضدخش و ضدآتش بودن، استفاده امنیتی دارد؛ در کرکره‌های پنجره‌ای نیز به کار می‌رود. تیغه پلی‌کربنات در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف به بازار عرضه شده و با توجه به کیفیت آن، قیمت بیشتری نسبت به تیغه‌های دیگر دارد.

گالوانیزه

گالوانیزه نسبت به آلومینیوم وزن بیشتری دارد و مقاوم‌تر است. بیشترین کاربرد گالوانیزه ساختمان های مسکونی می‌باشد. تیغه فولادی مانند تیغه گالوانیزه است با این تفاوت که تک جداره می‌باشد و ضخامت و استحکام بیشتری دارد.

قیمت کرکره برقی با توجه به جنس و نوع قطعات به کار رفته در ساخت‌ش، متفاوت می‌باشد که در این مقاله چند مورد را باهم بررسی کردیم تا با آگاهی بیشتری نسبت به خرید کرکره برقی اقدام کنید. برای اطلاعات بیشتر به سایت مراجعه کنید.

انواع موتور کرکره برقی

مورد بعدی که در قیمت کرکره برقی تاثیر گذار است، موتور آن است. سه نوع موتور کرکره برقی وجود دارد که توبولار و ساید معروف‌تر و کارایی مناسب‌تری دارند. مدل سوم موتور سانترال می‌باشد که در صورت خرابی تعمیر آن کار بسیار دشواری است.

توبولار

توبولار از پر فروش‌ترین موتورهای درب اتوماتیک است و برای کرکره برقی‌هایی که تردد زیادی ندارند مناسب است. قیمت کمتری نسبت به موتورهای ساید دارد و فضای کمی را اشغال می‌کند. توبلار در دو نوع سبک و سنگین عرضه شده‌اند. نوع سنگین آن دارای توان ۱۵۰ الی ۳۰۰ کیلوگرم است و مناسب مصارف صنعتی است. البته کاربران غیرصنعتی که تصور می‌کنند استفاده‌ی پرفشاری از موتور دارند نیز میتوانند از این مدل‌ها بهره ببرند.

ساید

ساید از پرقدرت‌ترین موتورهای درب اتوماتیک است و برای کرکره‌هایی با وزن بالا، در مکان‌های پر تردد مثل سوله، مغازه، پارکینگ کاربرد دارد. ساید صدای بسیار کمی دارد و از سیستم برق اضطراری پشتیبانی می‌کند. در صورتی که توبولار نتواند از عهده‌ی نوع کاربری شما برآید، توصیه‌ی نصابان استفاده از موتو‌ر‌های ساید است. معمولا برای این امر معیارهای فنی مشخصی وجود دارد.[ بازدید : 58 ] [ امتیاز : 1 ] [ نظر شما :
]

خرید کرکره برقی و نحوه‌ی تعیین قیمت کرکره برقی

شنبه 13 شهريور 1400
16:52
دکتر بیوتی


بشر همیشه به دنبال پیدا کردن روشی برای زندگی راحت‌تر است؛ کرکره‌ها هم از این قاعده جدا نبودند! کرکره‌ها درب‌هایی هستند که به صورت رول باز و بسته می‌شوند. در دهه‌های اخیر این کرکره‌ها دستی بودند و برای باز و بسته کردن آن‌ها نیاز به نیروی انسانی بود. با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی، کرکره‌های برقی روانه بازار شد و تحول عظیمی در صنعت درب‌های اتوماتیک بوجود آمد. در ادامه مزایای خرید کرکره برقی و نحوه‌ی قیمت گذاری آن را بررسی می‌کنیم.

C:\Users\Hengam\Desktop\خرید کرکره برقی.jpg

موارد استفاده و خرید کرکره برقی

به طور کلی هرجایی که نیاز داشته باشید فضای بیرون را از فضای داخلی ملک خود جدا کنید، کرکره برقی نصب می‌شود. عمده‌تربن آن، درب ورود و خروج پارکینگ، پنجره ها، درب مغازه‌ها و انبارها‌ و ... می‌باشد.

چرا باید کرکره برقی بخریم؟

روزی چند بار درب پارکینگ را باز و بسته می‌کنید؟ هربار باید از ماشین پیاده شوید درب را باز کنید، ببندید. بسیاری از سرقت‌های ماشین یا لوازم داخل ماشین در همین هنگام اتفاق می‌افتد. پس با خرید کرکره برقی علاوه بر صرفه‌جویی در زمان، امنیت اموال خود را نیز تضمین می‌کنید.

درب اتوماتیک ظاهری ساده و زیبا دارد، فضای خیلی کمی اشغال می‌کند و نصب آن تنها چند ساعت زمان می‌برد. اما مهم‌ترین ویژگی خرید کرکره برقی، کم هزینه بودن آن است. عوامل مختلفی در تعیین قیمت کرکره برقی تاثیر دارد که در ادامه‌ی مطلب به آن اشاره می‌کنیم.

قیمت کرکره برقی بر چه اساسی تعیین می شود؟

متراژی که قرار است خرید کرکره برقی برای آن انجام شود، قطعات به کار رفته در ساخت و همچنین موتور درب اتوماتیک از عوامل تاثیر گذار در قیمت کرکره برقی هستند.

https://lh3.googleusercontent.com/auQil8EHY_G6BFrLV3Y5-UzUp0Pv6jFnrnY5Bahkme7lnwYnEIfY9hjqPaf-XOrtTVkui2URfDrbNNlMGIgJGW0LOnsG5--aUeTJBreUzKynoGnu6EINM3pdf_vIXA=s0

انواع تیغه کرکره برقی

 • آلومینیومی

 • پلی‌کربنات

 • گالوانیزه

 • فولادی

هنگام خرید کرکره برقی، فروشنده انواع اقسام تیغه‌ها را به شما پیشنهاد می‌کند اما شما مطمئن نیستید که کدام برای شما کاربردی‌تر است. هرکدام از این تیغه‌ها که در ساخت درب اتوماتیک استفاده شود، در قیمت کرکره برقی تاثیر میگذارد. در ادامه نوع و تاثیر این تیغه ها را در قیمت کرکره برقی بررسی می‌کنیم.

تیغه آلومینیومی سبک و ضدخش است و در کرکره‌هایی که پر تردد هستند استفاده می‌شود. طول عمر بالایی دارند، نسبت به کیفیت‌شان مقرون به صرفه هستند و به خاطر ضد‌زنگ بودن‌، در مناطق شرجی پراستفاده هستند.

پلی‌کربنات به علت مقاومت بالا، ضدخش و ضدآتش بودن، استفاده امنیتی دارد؛ در کرکره‌های پنجره‌ای نیز به کار می‌رود. تیغه پلی‌کربنات در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف به بازار عرضه شده و با توجه به کیفیت آن، قیمت بیشتری نسبت به تیغه‌های دیگر دارد.

گالوانیزه نسبت به آلومینیوم وزن بیشتری دارد و مقاوم‌تر است. بیشترین کاربرد گالوانیزه ساختمان های مسکونی می‌باشد. تیغه فولادی مانند تیغه گالوانیزه است با این تفاوت که تک جداره می‌باشد و ضخامت و استحکام بیشتری دارد.

قیمت کرکره برقی با توجه به جنس و نوع قطعات به کار رفته در ساخت‌ش، متفاوت می‌باشد که در این مقاله چندمورد را باهم بررسی کردیم تا با آگاهی بیشتری نسبت به خرید کرکره برقی اقدام کنید. برای اطلاعات بیشتر به سایت مراجعه کنید.

انواع موتور کرکره برقی


موتور کرکره برقی دو نوع می‌باشد: توبولار و ساید

توبولار از پر فروش‌ترین موتورهای درب اتوماتیک است و برای کرکره برقی‌هایی که تردد زیادی ندارند مناسب است. قیمت کمتری نسبت به موتورهای ساید دارد و فضای کمی را اشغال می‌کند. خوب است بدانید توبولار سیستم برق اضطراری ندارد، طول عمر بالایی دارد اما در صورت خرابی قابل تعمیر نیست، امکان سقوط و آسیب جدی دارد. در هنگام خرید کرکره برقی باید به این موارد توجه کرد.

ساید از پرقدرت‌ترین موتورهای درب اتوماتیک است و برای کرکره‌هایی با وزن بالا، در مکان‌های پر تردد مثل سوله، مغازه، پارکینگ کاربرد دارد. ساید صدای بسیار کمی دارد و از سیستم برق اضطراری پشتیبانی می‌کند؛ قابل تعمیر است و در صورت خرابی از لحاظ سقوط و آسیب های فنی دیگر، امنیت بیشتری نسبت به توبولار دارد.[ بازدید : 31 ] [ امتیاز : 3 ] [ نظر شما :
]

خرید اقساطی لپ تاپ

چهارشنبه 3 شهريور 1400
16:50
دکتر بیوتی

لپ تاپ یکی از ابزار های دیجیتال است که این روز ها بین همه افراد تبدیل به یک نیاز شده است و افراد زیادی روزانه به دنبال خرید لپ تاپ هستند. از آنجایی که بعضی از لپ تاپ ها دارای تنوع زیادی از نظر نوع و قیمت و کاربردی که برای هر کاری دارند طرفداران بیشتری پیدا می کنند.

با توجه به اینکه دلار و ارز، هر روزه دچار نوسانات شدیدی می شوند، اکثر افراد هنگام خرید لپ تاپ و دیگر گجت های هوشمند دچار تردید می شوند. لذا بهترین راه حل جایگزین برای حل این مشکل، خرید اقساطی لپ تاپ می باشد. البته روند خرید لپ تاپ به صورت اقساطی در هر فروشگاه متفاوت است و هر کدام سود و مدارک خاصی را دارند.

خرید لپ تاپ و یا گوشی، با توجه به اینکه تمامی فعالیت های روزانه افراد، به صورت آنلاین صورت می پذیرد، یکی از دغدغه های مهم افراد است. به طور کلی برای خرید اقساطی لپ تاپ باید به یکسری نکات مهم و اساسی توجه شود که در ادامه به بررسی آنها پرداخته می شود.

خرید لپ تاپ اقساطی در تهران

با توجه به هزینه های بالایی که انواع لپ تاپ های مناسب مهندسی و رندرینگ دارند، لذا بعضی از افراد اقدام به خرید اقساطی لپ تاپ می نمایند. شرایط خریداری کردن لپ تاپ قسطی، همانطور که گفته شد، برای سایت های فروشگاهی مختلف، متفاوت می باشد.

به عنوان نمونه بعضی از آن ها به ضامن و مدارک زیادی نیاز دارند. این در حالی است که بعضی دیگر نه تنها به ضامن احتیاجی ندارند، بلکه شرایط خرید اقساطی بسیار راحتی را دارند.

شرایط پرداخت در خرید اقساطی لپ تاپ

یکی از مهمترین دلایلی که افراد خرید اقساطی لپ تاپ را انتخاب می کنند، تنوع شرایط پرداخت اقساط در خرید لپ تاپ ایسوس می باشد. در خرید لپ تاپ پرداخت قسط ها به دو صورت بلند و کوتاه مدت انجام می شود و انتخاب هر یک از این روش ها هنگام خرید لپ تاپ ایسوس به بودجه نظر شما بستگی دارد.

مبلغ پیش پرداخت بهینه

از دلایل دیگری که خرید لپ تاپ قسطی را پیشنهاد می کنیم، پرداخت مبلغ کم در ازای خرید لپ تاپ ایسوس است. شما می توانید با پرداخت مبلغی کمتر از قیمت دستگاه مورد نظر به خواسته و هدف خود برسید. در واقع می توان گفت در زمان خرید لپ تاپ ایسوس شما با مبلغی کمتر از یک لپ تاپ رده پایین به خواسته خود می رسید.

خرید جدیدترین لپ تاپ با کیفیت

شما هنگام خرید جدیدترین لپ تاپ می توانید با پرداخت مبلغ کم، صاحب یک وسیله میان رده شوید. یکی از دلایلی که افراد به خرید اقساطی لپ تاپ مراجعه می کنند، بهره مندی از یک وسیله باکیفیت است. همانطور که در بالا گفته شد شما می توانید با صرف هزینه کم در خرید لپ تاپ قسطی، صاحب یک وسیله عالی و درجه یک شوید.

شرایط خرید اقساطی لپ تاپ

جمع بندی

با توجه به موارد گفته شده در رابطه با خرید اقساطی لپ تاپ، فروشگاه اینترنتی لوتوس لپ تاپ با در اختیار گذاشتن 3 روش تهیه لپ تاپ قسطی نظیر: استفاده از کارت اعتباری لندو، درگاه ezpay و استفاده از سامانه بای چک می باشد. این فروشگاه با داشتن سال ها تجربه در فروش کالا های تخصصی آی تی، همواره توانسته است تا به بهترین روش ممکن، نیاز مشتریان را برطرف کند.[ بازدید : 52 ] [ امتیاز : 3 ] [ نظر شما :
]

خرید بهترین گوشی

سه شنبه 2 شهريور 1400
15:11
دکتر بیوتی

در دنیای دیجیتال امروز داشتن یک گوشی موبایل، یکی از ضروری‌ترین امکاناتی است که باید به آن دسترسی داشته باشید. حال در میان صدها برند موجود در بازار، گوشی سامسونگ و گوشی شیائومی از محبوبیت بالای در میان کاربران خصوصاً کاربران ایرانی برخوردار است.

گوشی سامسونگ با استفاده از تکنولوژی روز و ساختاری متفاوت در کنار قیمت رقابتی جای خود را در میان کاربران باز کرده است. همچنین بخش بزرگی از کاربران از گوشی‌های ساخت این شرکت استفاده می‌کنند.

معرفی چند تا از بهترین گوشی شیائومی

گوشی شیائومی در چهار دسته اصلی تولید می‌شود که هر دسته دارای ویژگی خاص خود می باشند. سری Mi، سری Mi Note، سری Mi Max و Mi Mix و در آخر سری Mi A از جمله دسته بندی‌های این شرکت برای گوشی شیائومی هستند.

سری Mi

گوشی‌های سری Mi شرکت شیائومی از جمله گوشی‌های پرچمدار بسیار محبوب هستند که با قابلیت‌های منحصر به فرد خود در کنار قیمت رقابتی، جزو محبوب‌ترین گوشی‌های ساخت شرکت شیائومی هستند، این سری با سه زیر مجموعه به نام Pro، Ultra و Lite قابل انتخاب می باشند. همان‌طور که از نامشان پیداست دارای ویژگی‌های سخت افزاری و نرم افزاری متفاوتی از نظر میزان قدرت هستند. در سال گذشته زیرمجموعه جدیدی با نام T به این خانواده اضافه شده که با استقبال خوبی روبرو شده است.

سری Mi Note

با شنیدن نام Note قطعاً یاد سری Note شرکت سامسونگ خواهید افتاد. اما در گوشی شیائومی این نام به معنای میان رده بودن گوشی است که قیمتی نسبتاً پایین‌تر دارند. از این رو متقاضیان بسیار بیشتری نسبت به سری Mi دارند. اما تعداد محصولات موجود در این سری کمتر است. این سری نیز همچون سری Mi دارای دو زیر مجموعه به نام‌های Pro,Lite است که از نظر قدرت پردازش از یکدیگر متفاوت هستند.

سری Mi Max و Mi Mix

هرچند که سری Mi Max در سال‌های اخیر محصول جدیدی را به خود ندیده، اما اگر همچنان به دنبال گوشی با صفحه نمایش بزرگ و باتری با طول عمر بالا هستید گوشی‌های این سری می‌توانند انتخاب مناسبی برای شما باشند. در دست دیگر نیز Mi Mix جزو گوشی شیائومی بسیار پرسروصدا است. Mi Mix Fold از جمله گوشی‌های بسیار محبوب است که با سیستم تاشو خود انقلابی در طراحی گوشی است.

معرفی چند تا از بهترین گوشی سامسونگ

البته که بسیاری از کاربران حاضر هستند برای نهایت قدرت پردازش و جدیدترین تکنولوژی‌های روز بازار هزینه بالایی بپردازند. اینجاست که سری S گوشی‌های موبایل سامسونگ به کار خواهند آمد. گوشی‌های موجود در این سری دارای قدرت پردازش بالا، آخرین تکنولوژی‌های نرم افزاری و سخت‌افزاری هستند.همچنین نهایت لذت داشتن یک گوشی را برای صاحب خود به ارمغان خواهند آورد.

در تمامی گوشی‌های موجود سری S از پردازنده ساخت QualComm استفاده شده است که از مشخصه‌های این سری محصولات است. استفاده از نمایشگر با کیفیت، باتری با طول عمر بالا، آخرین تکنولوژی‌های نرم افزاری و البته بهترین سنسورهای دوربین از ویژگی‌های همیشگی گوشی‌های سری S سامسونگ هستند.

سری note

سری گلکسی نوت نیز جزو پرطرف‌داران محسوب می‌شود. اما با توجه به اعلام سامسونگ و توقف تولید آنها کمتر شاهد حضور آنها در بازار خواهیم بود. گوشی‌های سامسونگ از محبوبیت بسیار بالایی در میان کاربران برخوردارند و این اعتماد و محبوبیت در طی زمان به‌دست‌آمده. طراحی جذاب، قیمت رقابتی، استفاده از آخرین تکنولوژی‌های نرم افزاری و سخت‌افزاری موجود از جمله ویژگی‌های

کلام آخر

گوشی شیائومی و گوشی سامسونگ توانسته با سیستم فروش بسیار عالی خود همچون قیمت رقابتی و گوشی‌هایی با کیفیت به‌سرعت جزو پر طرف‌دارترین برندهای موجود در بازار گوشی موبایل شود، با توجه به ویژگی‌های نرم افزاری همچون رابط کاربری بسیار سبک و زیبا گوشی‌های این شرکت چینی می‌توانند طیف وسیعی از کاربران را راضی کنند.


[ بازدید : 46 ] [ امتیاز : 3 ] [ نظر شما :
]

عمل جراحی لیپوماتیک چیست؟

دوشنبه 1 شهريور 1400
17:18
دکتر بیوتی

امروزه با پیشرفتی که علم پزشکی و فناوری داشته است؛ روش‌های پزشکی جدیدی برای کاهش وزن و ایجاد فرم زیبا در بدن در دسترس هستند. یکی از این روش‌ها لیپوماتیک یا پیکرتراشی است؛ که در طی آن پزشکان با برداشت چربی و فرم دهی آن ظاهری زیبا ایجاد می‌کنند.

امروزه با توجه به کم فعالیت بودن مشاغل و پرکالری بودن خوراکی‌ها، اضافه‌وزن یکی از مواردی است؛ که افراد زیادی از جامعه با آن درگیر هستند. سازمان جهانی بهداشت، پیش‌بینی کرده است که تا سال 2025 چاقی اصلی‌ترین معضل سلامتی باشد. چرا که اضافه‌وزن بیش‌ازحد، علاوه بر ظاهر نامناسبی که برای فرد ایجاد می‌کند؛ خطرات فراوانی را برای او به همراه دارد.

عمل جراحی لیپوماتیک چیست؟

با انجام ورزش روزانه و استفاده از رژیم غذایی مناسب می‌توان از چاقی جلوگیری کرد. حتی خیلی افراد که به اضافه‌وزن دچار هستند؛ با انجام ورزش‌های سنگین و پرهیز غذایی، سعی دارند تا خود را به وزن ایده آلشان برگرداند.

امروز قصد داریم تا در این مقاله در سایت ویکی درمان شما را با عمل لیپوماتیک یا پیکرتراشی بیشتر آشنا کنیم. پس اگر قصد استفاده از این روش را دارید با ما همراه باشید.

لیپوماتیک چیست؟

این عمل نوع پیشرفته از عمل لیپوساکشن است. در جراحی‌های لیپوماتیک از لوله‌های بسیار ریزی که به آن‌ها میکروکانول گفته می‌شود؛ اقدام به اصلاح کانتورهای بدن می‌کنند. این روش نسبت به لیپوساکشن، عوارض بسیار کمتری داشته و تقریباً بدون درد خونریزی انجام می‌شود.

در این جراحی پزشکان سوراخ‌هایی با ضخامت کم‌تر از یک سانتی‌متر روی بدن ایجاد کرده و از طریق آن میکروکانول‌ها را وارد عضو مدنظر می‌کنند. سپس از طریق این لوله‌ها مایعی نمکی که حاوی داروی بی‌حسی و آدرنالین است به بافت چربی تزریق می‌شود. این کار باعث می‌شود که چربی‌ها رقیق شوند و بتوان به‌راحتی آن‌ها را از بدن خارج کرد.

عمل لیپوماتیک برای چه افرادی مناسب است؟

عمل لیپوماتیک برای چه افرادی مناسب است؟

عمل لیپوماتیک تقریباً برای چاقی موضعی دارند؛ می‌تواند مناسب باشد. اما این روش به افرادی که دچار اضافه‌وزن شدید هستند توصیه نمی‌شود چراکه خارج کردن حجم زیادی از چربی به پوست و بدنشان آسیب می‌رساند. هم‌چنین افرادی که به دیابت، کم‌خونی و مشکلات ترمیم زخم دچار هستند نیز به علت ایجاد زخم بر روی بدن نمی‌توانند از این روش استفاده کنند.


عمل لیپوماتیک در کدام اندام‌ها قابل‌اجرا است؟

برای اندام‌های مختلفی از بدن مناسب است. از این عمل می‌توان برای کاهش غبغب، کاهش حجم بازو، لاغری شکم، کاهش چربی سینه به‌غیراز پستان، برطرف کردن چربی‌های پهلو و پشت کمر، و حذف چربی ران و باسن استفاده نمود.

عمل لیپوماتیک در کدام اندام‌ها قابل‌اجرا است؟

سخن آخر

امروزه اضافه‌وزن یکی از مسائلی است که خیلی از افراد با آن درگیر بوده و به دنبال درمان آن هستند. لیپوماتیک یک روش کاهش چربی موضعی است که در طی آن با وارد کردن مایعی خاص از طریق لوله‌هایی که به آن میکروکانول میگویند؛ چربی‌های زیر پوست را رقیق کرده و از بدن خارج می‌کنند. این روش نسبت به روش‌های قدیمی‌تر لیپوساکشن، درد و عوارض بسیار کم‌تری دارد.

از آنجا که عمل لیپوماتیک یک روش جراحی پزشکی است؛ باید حتماً قبل از اقدام به این روش با پزشک خود مشورت نمایید.


[ بازدید : 51 ] [ امتیاز : 3 ] [ نظر شما :
]

کاشت مو به روش میکروگرافت

يکشنبه 31 مرداد 1400
12:23
دکتر بیوتی


یکی از مسائلی که در زیبایی افراد تاثیر بسیار زیادی دارد، پیرایش و مدل دادن موها است. این مسئله به‌قدری اهمیت دارد؛ که حتی مجلاتی به این منظور چاپ می‌شوند. در این مجلات که در دنیای مد از اعتبار بالایی برخوردار هستند؛ انواع مدل‌های مو برای افرادی که دارای موهای پرپشت هستند ارائه می‌شود. از این رو، نبود تنوع مدل پیرایش و ناپسند بودن کم‌پشتی موها در جامعه، باعث می‌شود افرادی که به این عارضه دچار هستند به دنبال روش‌های ترمیمی مو گرایش پیدا کنند.

امروزه با پیشرفت‌هایی که علم پزشکی و فناوری داشته است؛ روش‌های مختلفی برای ترمیم و برطرف کردن کم‌پشتی موها ارائه‌شده است. از موارد ترمیم مو می‌توان به پروتزهای مو، درمان‌های دارویی و انواع کاشت مو اشاره نمود. در میان این روش‌ها، کاشت مو به روش میکروگرافت یکی از روش‌های کاشت مو است که اخیراً بسیار موردتوجه قرارگرفته است. به همین منظور امروز در .ویکی درمان قصد داریم تا شما را با کاشت مو به روش میکروگرافت آشنا نمایی. پس، لطفاً ما را در این مقاله همراهی نمایید.

کاشت مو به روش میکروگرافت چگونه انجام می‌گیرد؟

کاشت مو به روش میکروگرافت نوع پیشرفته‌ای از روش FUT است که با کمک تجهیزات و ربات‌های هوشمند انجام می‌گیرد. در این روش گرافت‌های مو به صورت تک‌به‌تک و مجزا از بانک موی فرد برداشته‌شده و به نقاط کم‌پشت سر پیوند زده می‌شود. در کاشت مو به روش میکروگرافت، می‌توان تراکم بیشتری از موهای پیوندی را در مقایسه با روش FUT ایجاد نمود. در ادامه به مقایسه روش کاشت مو به روش میکروگرافت و دیگر روش‌های پیوند مو می‌پردازیم.

مقایسه کاشت مو به روش میکروگرافت با دیگر روش‌های کاشت

در ادامه، کاشت مو به روش میکروگرافت با دیگر روش‌های کاشت مو مانند FUT و Sut مقایسه شده است. به‌منظور درک بهتر شما عزیزان، این مقایسه‌ها در سه جدول ارائه‌شده است.

در اولین گام، به مقایسه کاشت مو به روش میکروگرافت و روش FUT، مطابق جدول ذیل پرداخته‌شده است.

مقایسه کاشت مو به روش میکروگرافت و روش FUT

روش FUT

روش میکروگرافت

 1. در این روش فولیکول‌ها به صورت یک نوار از پوست پشت سر افراد جدا می‌شود.

 2. در این روش لازم موی سر متقاضی تراشیده شود.

 3. پس از کاشت جای زخم در پشت سر باقی می‌ماند.

 4. دوره‌ی نقاهت طولانی‌مدتی دارد

 1. در این روش فولیکول‌ها به صور تک‌به‌تک برداشته‌شده و با کمک هولدرهای الکتریکی برداشته می‌شود.

 2. در این روش احتمال خطای انسانی بسیار کم است.

 3. نیازی به تراشیدن موی متقاضی نیست.

 4. دوره‌ی نقاهت کوتاهی دارد.

 5. جای زخم باقی نمی‌ماند.

در دومین گام، به مقایسه کاشت مو به روش میکروگرافت و روش FUE، مطابق جدول ذیل پرداخته‌شده است.

مقایسه کاشت مو به روش میکروگرافت و روش FUE

روش FUE

روش میکروگرافت

 1. در این روش فولیکول‌ها به صورت تک‌به‌تک و به صورت دستی برداشته می‌شوند.

 2. قبل از پیوند نیاز به ایجاد برش در محل پیوند می‌باشد.

 3. این روش در مقایسه با روش میکروگرافت زمان بیشتری می‌برد.

 1. در این روش فولیکول‌ها به صور تک‌به‌تک برداشته‌شده و با کمک هولدرهای الکتریکی برداشته می‌شود.

 2. نیاز به ایجاد برش در نواحی کاشت نیست

 3. کاشت مو به این روش زمان کوتاهی نیاز دارد.

در اولین گام، به مقایسه کاشت مو به روش میکروگرافت و روش SUT، مطابق جدول ذیل پرداخته‌شده است.

مقایسه کاشت مو به روش میکروگرافت و روش SUT

روش SUT

روش میکروگرافت

 1. در این روش می‌توان 1500 الی 2000 گرافت را پیوند زد.

 2. دقت دستگاه SUT کمتر از میکروگرافت است.

 1. در این روش می‌توان 1500 الی 4000 گرافت را پیوند زد.

 2. این روش دقت بسیار بیشتری نسبت به روش مشابه دارد.


سخن آخر

کاشت مو به روش میکروگرافت یک روش پیشرفته از روش کاشت FUT است. این روش نسبت به دیگر روش‌ها از آسیب و عوارض کمتری برخوردار است. همچنین لازم به ذکر است دقت این روش نسبت به روش‌های مشابه بالاتر بوده و می‌توان تعداد گرافت بیشتری را با این روش پیوند زد.


[ بازدید : 58 ] [ امتیاز : 3 ] [ نظر شما :
]

چند نکته درباره عمل های زیبایی

يکشنبه 24 مرداد 1400
12:12
دکتر بیوتی

در این مقاله قصد داریم در مورد یک سری از عمل های زیبایی که در کلینیک های زیبایی انجام می شود و طرفداران زیادی دارد مطالبی را خدمت شما ارائه دهیم. اگر قصد انجام عمل زیبایی دارید مثل عمل لاغری یا عمل لاغری ران را دارید، می توانید با مطالعه این مقاله به درک درستی از نحوه انجام این عمل برسید. همچنین قیمت پروتز صورت یکی از موارد مهمی است که ممکن است شما هم یکی از افرادی باشید که نیاز به دانستن آن داشته باشید.

انواع عمل لاغری

 • حلقه قابل تنظیم معده (باندینگ)

 • بای پس معده

 • اسلیو معده

 • بالون معده

 • لیپوماتیک (پیکرتراشی)

 • عمل لیپوساکشن (لیپوپلاستی)

 • عمل ابدومینوپلاستی (جراحی زیبایی شکم)

عمل لاغری چگونه انجام می شود؟

لاغری به یکی از معیارهای زیبایی جامعه امروزی تبدیل شده است. برای لاغری راه های متعددی وجود دارد و پزشکان متناسب با شرایط هر فرد راه های متفاوتی برای لاغری پیش پای افراد مختلف قرار می دهند. انواع عمل لاغری را در این بخش از مقاله بیان می کنیم.

البته نکته ای که جا دارد به آن اشاره کنیم این است که عمل لاغری برای یک بخش از بدن مثلا عمل لاغری ران نیز امکان پذیر است و حتما نباید عمل لاغری برای کل بدن باشد.

همه این عمل هایی که در بالا ذکر شد یکی از عمل هایی هستند که برای لاغری به کار می رود. پزشک با توجه به شرایط بدنی هر فرد برای انجام عمل و انجام عمل ترکیبی تصمیم می گیرد. در این قسمت توضیحات کوتاهی در مورد هر کدام می دهیم.

حلقه قابل تنظیم معده (عمل لاغری باندینگ) چیست؟

در این روش یک حلقه که قابلیت تنظیم دارد و جنس آن از سیلیکون است، به دور بخش ابتدایی معده کمی پایین تر از دریچه کاردیا و مری قرار داده می شود. در این روش یک مخزن وجود دارد و برای تنظیمات بعدی زیر پوست جدار شکم قرار می گیرد.

از طریق این مخزن تزریق آب مقطر استریل از خارج به داخل این مخزن انجام می شود و همین باعث می شود که حلقه تنگ شود. همین تنگ شدن معده باعث می شود میزان غذای ورودی به معده کم شود.

بای پس معده چیست؟

طی این عمل مسیر عبور مواد غذایی از مری به روده کوتاه می شود. به همین دلیل به این روش بای پس (میانبر) گفته می شود.

اسلیو معده چیست؟

در این روش حجم معده کم می شود و فرد نیاز کمتری به غذا خوردن پیدا می کند.

بالون معده چیست؟

بالون معده یکی از روش هایی است که یک کیسه ی شبیه به بادکنک سیلیکونی پر از محلول نمکی یا سالین را داخل معده قرار می دهند و هین باعث می شود که فرد به غذای کمتری نیاز داشته باشد.

لیپوماتیک و لیپوساکشن چیست؟

در لیپوماتیک با استفاده از دستگاه‌های پیشرفته بافت چربی زیر پوست شکسته میشود و به چربی های اضافه از بدن خارج می‌شود. در لیپوساکشن نیز همین اتفاق می افتد. از این روش برای عمل لاغری ران استفاده می شود.

عمل ابدومینوپلاستی چیست؟

عمل ابدومینوپلاستی روشی است که پوست اضافی نواحی مثل شکم از آن خارج می شود.

عمل لاغری ران چگونه انجام می شود؟

پیشنهاد می شود قبل از اقدام به عمل لاغری ران ابتدا ورزش کردن را امتحان کنید و همچنین رژیم درمانی را در کنار ورزش برای لاغری ران به کار ببرید اگر به نتیجه نرسیدید می توانید برای انجا عمل لاغری ران به پزشک مراجعه کنید.

برای انجام عمل لاغری ران از روش لیپوماتیک و لیپوساکشن استفاده می شود این روش ها در عمل لاغری ران به شرطی انجام می شود که پوست قابلیت ارتجاعی خوبی داشته باشد.

قیمت پروتز صورت چقدر است؟

قیمت پروتز صورت برای بسیاری از افرادی که نیاز به انجام پروتز صورت دارند یکی از مواردی است که افرادی را که نیاز به انجام پروتز صورت دارد بسیار پر اهمیت است. قیمت پروتز صورت به مواردی بستگی دارد در قسمت بعدی به موارد تاثیر گذار بر روی قیمت پروتز صورت می پردازیم.

برند سازنده قیمت پروتز صورت یکی از مواردی است که انتخاب آن مهم است و بر روی هزینه نهایی عمل و قیمت پروتز صورت تاثیر گذار است.

مقداری که پروتز مصرف می شود نیز در تعیین قیمت پروتز صورت نیز تاثیر گذار است.

در این مقاله مواردی در مورد عمل لاغری ران و قیمت پروتز صورت آورده شد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این موارد می توانید به سایت ویکی درمان مراجعه کنید.


[ بازدید : 68 ] [ امتیاز : 3 ] [ نظر شما :
]

راهنمای جامع عمل بینی گوشتی

شنبه 23 مرداد 1400
11:01
دکتر بیوتی

عمل بینی از پرطرفدار‌ترین جراحی‌های زیبایی است که به دلایل مختلفی از جمله، زیبایی، مشکل تنفس، قوز و... انجام می‌شود. سوالی که قبل از اقدام به عمل بینی باید پاسخ داد این است که آیا باید عمل بینی استخوانی انجام دهیم یا جراحی بینی گوشتی؟ نتایج کدام یک بهتر است؟ در این مقاله از ویکی درمان قصد داریم به این موضوع بپردازیم.

جراحی بینی گوشتی

اقدامات قبل از عمل بینی گوشتی


در اولین مرحله، مطالعه در خصوص فرایند عمل بینی گوشتی بسیار توصیه می‌شود چراکه داشتن پیش‌زمینه در خصوص انجام هر کاری بسیار ضروری است. سعی کنید مقالات جراحان ماهر را مطالعه کنید و بهترین پزشک عمل بینی گوشتی را انتخاب کنید.


در جلسه مشاوره در خصوص تمامی سوالات خود رو راست باشید و انتظاراتتان را کامل مطرح کنید. در خصوص نوع جراحی بینی خود کامل اطلاعات کسب کنید. از میزان عوارض و مدت زمان بهبودی تا احتمالات بازگشت عمل بینی گوشتی.


بینی گوشتی را بیشتر بشناسید.


بینی گوشتی بر خلاف بینی استخوانی ساختمانی با غضروف و استخوان‌های ضعیف، بافت پوست ضخیم و غدد چربی متعدد است. ضخامت پوست بینی گوشتی، چالش عمل بینی گوشتی است و در مقایسه با جراحی بینی استخوانی، عمل سخت‌تری دارد.


نگرانی بازگشت بینی به قبل از عمل بینی گوشتی


با ذکر سختی عمل بینی گوشتی، اولین سوال در ذهن مخاطب این است که آیا بینی بعد از عمل بینی گوشتی به شکل قبل از عمل بر می‌گردد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که مهارت متخصص و پزشک معالج بسیار در این عمر تاثیر‌گذار است. با گذشت زمان و پیشرفت علم و دستگاه‌های پزشکی و دانش متخصصین، ریسک بازگشت حالت بینی بعد از عمل بینی گوشتی به ۰ رسیده است اما همچنان عدم تخصص بعضی از پزشکان باعث بروز این مشکل می‌شود. اگر عمل بینی توسط فردی با تجربه انجام شود و به مدت ۶ ماه از آن مراقبت کافی صورت گیرد، بازگشت حالت در بینی گوشتی دیگر چالش این درمان نخواهد بود.

عمل بینی گوشتی

عوارض بعد از عمل بینی گوشتی چیست؟


بعد از انجام جراحی بینی گوشتی معمولا درصدی تورم و کبودی خفیف روی گونه‌ها و زیر چشم دیده می‌شود و به مدت یک هفته باقی می‌ماند که کاملا طبیعی است. این ورم در بینی‌های گوشتی بیشتر از بینی‌های استخوانی اتفاق می‌افتد و دلیل آن ضخامت پوست بینی‌های گوشتی است. این ورم می‌تواند افراد را در قضاوت درمان پزشک جراح دچار اشتباه کند که در این خصوص لازم است بعد از رفع ورم، کیفیت کار متخصص را زیر سوال برد.


کلام آخر

همانطور که در این مقاله چندین بار به تبحر پزشک معالج اشاره شد، تخصص و تجربه در عمر جراحی زیبایی مهم‌ترین اصل است. پس در انتخاب پزشک جراح بینی بسیار دقت کنید. در صورت نیاز به گرفتن وقت مشاوره با بهترین متخصصان در حوزه جراحی بینی گوشتی از تیم مشاوره مجموعه ویکی درمان می‌توانید کمک بگیرید.
برچسب ها: عمل بینی گوشتی ,
[ بازدید : 53 ] [ امتیاز : 3 ] [ نظر شما :
]
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به دکتر تهران بیوتی است. || طراح قالب avazak.ir
ساخت وبلاگ تالار قیمت ویلچر برقی نوار خطربرق نوار خطر آب و فاضلاب نایلون حبابدار عطر مردانه اورجینال گلچین کلاه کاسکت تجهیزات نمازخانه مجله مثبت زندگی سبد پلاستیکی خرید وسایل شهربازی تولید کننده دیگ بخار تجهیزات آشپزخانه صنعتی پارچه برزنت خرید آنتی ویروس خرید بک لینک خرید آنتی ویروس
بستن تبلیغات [X]